ESR10EZPF2204
Mfr.Part #
ESR10EZPF2204
Description
RES SMD 2.2M OHM 1% 0.4W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Chip
Reference Standard :
TS 16949
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Surface Mount :
yes
Height :
660.4μm
Resistance :
2.2MOhm
Power (Watts) :
0.4W 2/5W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Max Power Dissipation :
400mW
Datasheets
ESR10EZPF2204
ROHM Semiconductor ESR10EZPF2204
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 2.2MOhm, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C