ESR10EZPF20R5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ESR10EZPF20R5
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 20.5 OHM 1% 0.4W 0805
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Factory Lead Time :
10 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thick Film
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
20.5Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
ESR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm