ESR03EZPJ392
Mfr.Part #
ESR03EZPJ392
Description
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/4W 0603
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
3.9kohm
yes
Height :
558.8μm
2
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
ESR
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Reference Standard :
TS 16949
Max Power Dissipation :
250mW
AEC-Q200
Case Code (Metric) :
Datasheets
ESR03EZPJ392
ROHM Semiconductor ESR03EZPJ392
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 3.9kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C