ESR03EZPJ302
Mfr.Part #
ESR03EZPJ302
Description
RES SMD 3K OHM 5% 1/4W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
3kOhm
Working Voltage :
150V
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ESR03EZPJ302
ROHM Semiconductor ESR03EZPJ302
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 3kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C