ESR03EZPJ123
Mfr.Part #
ESR03EZPJ123
Description
RES SMD 12K OHM 5% 1/4W 0603
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
TR, Paper, 7 Inch
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
12kOhm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height :
558.8μm
Tolerance :
±5%
yes
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
WRAPAROUND
Datasheets
ESR03EZPJ123
ROHM Semiconductor ESR03EZPJ123
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 12kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C