ESR03EZPF8R20
Mfr.Part #
ESR03EZPF8R20
Description
RES SMD 8.2 OHM 1% 1/4W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Height :
558.8μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm