ESR03EZPF8203
Mfr.Part #
ESR03EZPF8203
Description
RES SMD 820K OHM 1% 1/4W 0603
Resistance :
820kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
ESR
Datasheets
ESR03EZPF8203
ROHM Semiconductor ESR03EZPF8203
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, ESR Series, Thick Film, 820kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C