ESR03EZPF3323
Mfr.Part #
ESR03EZPF3323
Description
RES SMD 332K OHM 1% 1/4W 0603
yes
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
332kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ESR03EZPF3323
ROHM Semiconductor ESR03EZPF3323
FIXED RESISTOR ESR Series, Thick Film, 332kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C