ESPT040W-0700-56
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ESPT040W-0700-56
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRIVER CC AC/DC 40-56V 700MA
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Ratings :
IP64
Series :
ESPT (40W)
Feature :
OCP, OTP, SCP
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Approval Agency :
cRUcs, SA, ENEC, FC, CE, CCC, CB, KC, NEMKO, UL, CSA
Voltage - Output :
40V~56V
Power (Watts) :
39W
Dimming :
Analog, ELV, Triac
Number of Outputs :
1
Factory Lead Time :
6 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Topology :
AC DC Converter
Mounting Type :
Chassis Mount
Efficiency :
87%
Termination Style :
Wire Leads
Size / Dimension :
3.34Lx2.36W x 1.18 H 84.8mmx59.9mmx30.0mm
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Type :
Constant Current
Current - Output (Max) :
700mA
Voltage - Input (Max) :
277VAC