ESP050W-1400-34
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ESP050W-1400-34
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRIVER CC AC/DC 23-34V 1.4A
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
Ratings :
IP64, NEMA 410
Operating Temperature :
-30°C~90°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Outputs :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
48W
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - Output (Max) :
1.4A
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Feature :
OCP, OTP, SCP
Topology :
AC DC Converter
Published :
Series :
ESP (50W)
Type :
Constant Current
Voltage - Output :
23V~34V
Efficiency :
87%
Weight :
0.489lb 222g
Dimming :
Analog, ELV, Triac
Factory Lead Time :
6 Weeks
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Size / Dimension :
3.43Lx2.36W x 1.07 H 87.0mmx59.9mmx27.2mm