ESMM201VSN222MA45W
Mfr.Part #
ESMM201VSN222MA45W
Package / Case
Radial, Can - Snap-In
Description
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
2200µF
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Height Seated (Max) :
1.850 47.00mm
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
113mOhm @ 120Hz
RoHS Status :
RoHS Compliant
Polarization :
Polar
Voltage - Rated :
200V
Ripple Current @ High Frequency :
7.875A @ 100kHz
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Life (Hours) :
3000 hours
Packaging :
Bulk
Ripple Current :
5.25A
Lifetime @ Temp :
3000 Hrs @ 85°C
Ripple Current @ Low Frequency :
5.25A @ 120Hz
Published :
Lead Pitch :
10.0076mm
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Series :
SMM
Tolerance :
±20%
United Chemi-Con ESMM201VSN222MA45W
SMM 2200μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 5.25A 1.378Dia 35.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In