ESD5V3S1B02LRHE6327XTSA1
Mfr.Part #
ESD5V3S1B02LRHE6327XTSA1
Manufacturer
Infineon Technologies
Package / Case
SOD-882
Description
TVS DIODE 5.3VWM 13VC TSLP-2
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
Capacitance @ Frequency :
17.5pF @ 1MHz
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
13V
Package / Case :
SOD-882
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5.3V Max
Type :
Zener
Power - Peak Pulse :
80W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C TJ
Bidirectional Channels :
1
Supplier Device Package :
PG-TSLP-2
Power Line Protection :
No
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
5.5A 8/20μs
Applications :
GENERAL PURPOSE
Surface Mount
Voltage - Breakdown (Min) :
6V