ESD55C333K4T2A-22
Mfr.Part #
ESD55C333K4T2A-22
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.033µF
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Applications :
Automotive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
Packaging :
Cut Tape (CT)
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
ESD-SAFE™
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Weight :
5.499807mg
Case Code (Imperial) :
Datasheets
ESD55C333K4T2A-22
KYOCERA AVX ESD55C333K4T2A-22
ESD-SAFE™ 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)