ESD35C333K4T2A-20
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ESD35C333K4T2A-20
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
REACH SVHC :
No SVHC
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Series :
ESD-SAFE™
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.033µF
Case Code (Imperial) :
Applications :
Automotive, ESD Protection
Ratings :
AEC-Q200
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
ESD35C333K4T2A-20
KYOCERA AVX ESD35C333K4T2A-20
ESD-SAFE™ 0.033μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)