ESD-SR-150G
Mfr.Part #
ESD-SR-150G
Manufacturer
KEMET
Description
CORE
Stock
107
In Stock :
107
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Cable Ferrites
Design :
Hinged (Snap On)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
19 Weeks
Mounting Type :
Free Hanging
Outer Dimension :
0.772 W x 0.799 H (19.60mm x 20.30mm)
Type :
Round
Length :
1.472 37.40mm
Material :
NIZn
Diameter - Inner :
0.276 Dia (7.00mm)
Datasheets
ESD-SR-150G
KEMET ESD-SR-150G
ESD-SR-150G datasheet pdf and Cable Ferrites product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 150 OHM SOLID
  • Würth Elektronik
    FERRITE CORE 246 OHM HINGED 8MM
    FERRITE CORE 100 OHM SOLID
    FERRITE CORE 338 OHM SOLID
    FERRITE CORE 321 OHM HINGED 6MM