ES2211N680K502NTM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ES2211N680K502NTM
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
2211 (5728 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 68PF 250VAC C0G/NP0 2211
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.220Lx0.110W 5.58mmx2.79mm
Termination :
SMD/SMT
Capacitance :
68pF
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
5.58mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Dielectric :
C0G
Applications :
Safety
Package / Case :
2211 (5728 metric)
Thickness (Max) :
0.110 2.79mm
Voltage - Rated DC :
5kV
Ratings :
X1, Y2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Height :
2.79mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.79mm
Voltage - Rated :
250VAC
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
ES2211N680K502NTM
Knowles Precision ES2211N680K502NTM
68pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.220Lx0.110W 5.58mmx2.79mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)