ERO-S2PHF8452
Mfr.Part #
ERO-S2PHF8452
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/4W AXIAL
Diameter :
1.7mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
450 µm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
250V
ECCN Code :
EAR99
2
Surface Mount :
No
Power Rating :
250mW
Packing Method :
Ammo Pack
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
84.5kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Lead Length :
30mm
Axial
Datasheets
ERO-S2PHF8452
FIXED RESISTOR, 84.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,