ERO-S2PHF6R81
Mfr.Part #
ERO-S2PHF6R81
Description
RES 6.81 OHM 1% 1/4W AXIAL
Voltage - Rated DC :
250V
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Termination :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Length :
30mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.2004mm
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Resistance :
6.81Ohms
Supplier Device Package :
Diameter :
1.7mm
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
ERO-S2PHF6R81
Through Hole 6.81Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,