ERO-S2PHF4873
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERO-S2PHF4873
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 487K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Supplier Device Package :
Axial
Resistance :
487kOhms
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
500V
Lead Diameter :
450 µm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Lead Length :
30mm
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
150°C
Size / Dimension :
0.067Diax0.126L 1.70mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Length :
3.2004mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
ERO
RoHS Status :
RoHS Compliant
Diameter :
1.7mm
Package / Case :
Voltage - Rated DC :
250V
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
ERO-S2PHF4873
487kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,