ERA-6AEB911V
Mfr.Part #
ERA-6AEB911V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 910 OHM 0.1% 1/8W 0805
Depth :
1.25mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
910Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED, 7 INCH
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated DC :
100V
Case Code (Metric) :
Military Standard :
Not
Power Rating :
125mW
Additional Feature :
STANDARD: IEC60115-8
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free :
Lead Free
Weight :
5.499807mg
Feature :
Automotive AEC-Q200
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
FIXED RESISTOR
REACH SVHC :
No SVHC
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Number of Terminations :
2
Series :
ERA-6A
Tolerance :
±0.1%
Height :
500μm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
ERA-6AEB911V
Panasonic ERA-6AEB911V
FIXED RESISTOR ERA-6A Series, Thin Film, 910Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C