ERA-3VRW2701V
Mfr.Part #
ERA-3VRW2701V
Description
RES 2.7K OHM 0.05% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Product Length :
1.6mm
Resistance (Ohms) :
2.7kohm
Resistance :
2.7kohm
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/K?
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage Rating :
75V
Tolerance :
±0.05%
Qualification :
AEC-Q200
Package / Case :
Resistance Tolerance :
± 0.05%
Power (Watts) :
0.1W
Product Width :
0.85mm