ERA-3VRW1822V
Mfr.Part #
ERA-3VRW1822V
Description
RES 18.2K OHM 0.05% 1/8W 0603
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Width :
0.8 mm
Voltage Rating :
75 V
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance :
±0.05%
Height :
0.45 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
18.2 kOhms
Length :
1.6 mm
Datasheets
ERA-3VRW1822V
Panasonic ERA-3VRW1822V
ERA-3V Series, Thin Film, 18.2 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C