ERA-3VRW1021V
Mfr.Part #
ERA-3VRW1021V
Description
RES 1.02K OHM 0.05% 1/8W 0603
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Height :
0.45 mm
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Length :
1.6 mm
Width :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage Rating :
75 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Base Product Number :
ERA-3VRW
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
1.02 kOhms
Datasheets
ERA-3VRW1021V
Panasonic ERA-3VRW1021V
ERA-3V Series, Thin Film, 1.02 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.05%, -55°C ~ 155°C