ERA-3VRB6192V
Mfr.Part #
ERA-3VRB6192V
Description
RES 61.9K OHM 0.1% 1/8W 0603
ERA-3VRB
Product Width :
0.85mm
Width :
0.8 mm
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
61.9 kOhms
Power Rating :
100mW
Qualification :
AEC-Q200
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Height :
0.45 mm
Product Length :
1.6mm
Voltage Rating :
75V
Length :
1.6 mm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Reel
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Datasheets
ERA-3VRB6192V
Panasonic ERA-3VRB6192V
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-3V Series, Thin Film, 61.9 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C