ERA-3VPB7501V
Mfr.Part #
ERA-3VPB7501V
Description
RES 7.5K OHM 0.1% 1/8W 0603
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Base Product Number :
ERA-3VPB
Resistance :
7.5 kOhms
Width :
0.8 mm
Series :
ERA-xV
Temperature Coefficient :
15 PPM / C
Length :
1.6 mm
Voltage Rating :
75 V
Height :
0.45 mm
Height - Seated (Max) :
0.022 (0.55mm)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
0.1 %
Datasheets
ERA-3VPB7501V
Panasonic ERA-3VPB7501V
ERA-xV Series, Thin Film, 7.5 kOhms, 0.125W, 1/8W, 0.1 %, -55°C ~ 155°C