ERA-3VPB3902V
Mfr.Part #
ERA-3VPB3902V
Description
RES 39K OHM 0.1% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Voltage Rating :
75V
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
- 55 C
Product Width :
0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Base Product Number :
ERA-3VPB
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
39 kOhms
Length :
1.6 mm
Qualification :
AEC-Q200
Brand :
Product Length :
1.6mm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Power Rating :
100mW
Width :
0.8 mm
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Height :
0.45 mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Packaging :
Reel
Datasheets
ERA-3VPB3902V
Panasonic ERA-3VPB3902V
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-3V Series, Thin Film, 39 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C