ERA-3VEB3322V
Mfr.Part #
ERA-3VEB3322V
Description
RES 33.2K OHM 0.1% 1/8W 0603
Height :
0.45 mm
Voltage Rating :
75 V
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Packaging :
Cut Tape
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
33.2 kOhms
Tolerance :
±0.1%
Base Product Number :
ERA-3VEB
Width :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Length :
1.6 mm
Datasheets
ERA-3VEB3322V
Panasonic ERA-3VEB3322V
ERA-3V Series, Thin Film, 33.2 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C