ERA-3VEB3300V
Mfr.Part #
ERA-3VEB3300V
Description
RES 330 OHM 0.1% 1/8W 0603
Stock
2
In Stock :
Resistance :
330Ohm
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Brand :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
0.45 mm
Product Width :
0.85mm
Qualification :
Package/Case :
0603
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Length :
1.6 mm
Series :
ERA-xV
Voltage Rating :
75V
Temperature Coefficient :
± 25ppm/°C
Product Type :
Thin Film Resistors
0603
Tolerance :
±0.1%
Product Length :
1.6mm
Width :
0.8 mm
Power Rating :
0.125W
Power (Watts) :
0.1W