ERA-3VEB3241V
Mfr.Part #
ERA-3VEB3241V
Description
RES 3.24K OHM 0.1% 1/8W 0603
Tolerance :
±0.1%
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Power Rating :
100mW
Qualification :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
3.24 kOhms
Packaging :
Cut Tape
0603 (1608 Metric)
Product Length :
1.6mm
Product Width :
0.85mm
Height :
0.45 mm
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Width :
0.8 mm
Length :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage Rating :
75V
Base Product Number :
ERA-3VEB
Ratings :
AEC-Q200
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Datasheets
ERA-3VEB3241V
Panasonic ERA-3VEB3241V
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-3V Series, Thin Film, 3.24 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C