ERA-3VEB3162V
Mfr.Part #
ERA-3VEB3162V
Description
RES 31.6K OHM 0.1% 1/8W 0603
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
- 55 C
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Length :
1.6 mm
Resistance :
31.6 kOhms
Voltage Rating :
75V
Packaging :
Cut Tape
Height :
0.45 mm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Resistors
Product Length :
1.6mm
Width :
0.8 mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Qualification :
AEC-Q200
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Tolerance :
±0.1%
+ 155 C
Product Width :
0.85mm
Base Product Number :
ERA-3VEB
Datasheets
ERA-3VEB3162V
Panasonic ERA-3VEB3162V
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-3V Series, Thin Film, 31.6 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C