ERA-3VEB2702V
Mfr.Part #
ERA-3VEB2702V
Description
RES 27K OHM 0.1% 1/8W 0603
Stock
39
In Stock :
39
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/K?
Qualification :
AEC-Q200
Height :
0.45 mm
Tolerance :
±0.1%
Thin Film Resistors High Reliability
Product Width :
0.85mm
Series :
ERA-xV
Power (Watts) :
0.1W
Length :
1.6 mm
Product Length :
1.6mm
Termination Style :
SMD/SMT
Resistance (Ohms) :
27kOhm
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Width :
0.8 mm
Package / Case :
0603
Resistance :
27kOhm
Power Rating :
100mW
RoHS :
Details
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage Rating :
75V