ERA-3VEB2701V
Mfr.Part #
ERA-3VEB2701V
Description
RES 2.7K OHM 0.1% 1/8W 060
Length :
1.6 mm
+ 155 C
Product Width :
0.85mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
0.8 mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
0.45 mm
Resistance :
2.7kohm
Package / Case :
Product Length :
1.6mm
Thin Film Resistors High Reliability
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Details
Resistance (Ohms) :
2.7kohm
Subcategory :
Resistors
Qualification :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/K?
Power (Watts) :
0.1W
Series :
ERA-xV
Voltage Rating :
75V
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Power Rating :
100mW