ERA-3VEB2320V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-3VEB2320V
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 232 OHM 0.1% 1/8W 0603
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Product :
Thin Film Resistors High Reliability
Packaging :
Cut Tape
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Mounting Style :
PCB Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
ERA-3V
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Height :
0.45 mm
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Voltage Rating :
75 V
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Resistance :
232 Ohms
Width :
0.8 mm
Subcategory :
Resistors
Product Type :
Thin Film Resistors
Brand :
Technology :
Thin Film
Product Category :
Thin Film Resistors - SMD
Base Product Number :
ERA-3VEB
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Product Status :
Active
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Length :
1.6 mm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3VEB2320V
Panasonic ERA-3VEB2320V
ERA-3V Series, Thin Film, 232 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C