ERA-3VEB2200V
Mfr.Part #
ERA-3VEB2200V
Description
RES 220 OHM 0.1% 1/8W 0603
Stock
126
In Stock :
126
Width :
0.8 mm
Qualification :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Length :
1.6 mm
Product Length :
1.6mm
Subcategory :
Resistors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Brand :
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Package / Case :
0603
Height :
0.45 mm
Power (Watts) :
0.1W
Product Width :
0.85mm
Series :
ERA-xV
SMD/SMT
0603
Power Rating :
0.125W
Resistance :
220Ohm
Voltage Rating :
75V
Temperature Coefficient :
± 25ppm/°C