ERA-3VEB2151V
Mfr.Part #
ERA-3VEB2151V
Description
RES 2.15K OHM 0.1% 1/8W 0603
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Voltage Rating :
75 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6 mm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Height :
0.45 mm
Resistance :
2.15 kOhms
Width :
0.8 mm
Datasheets
ERA-3VEB2151V
Panasonic ERA-3VEB2151V
ERA-3V Series, Thin Film, 2.15 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C