ERA-3VEB1802V
Mfr.Part #
ERA-3VEB1802V
Description
RES 18K OHM 0.1% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Power Rating :
100mW
Qualification :
Voltage Rating :
75V
Resistance (Ohms) :
18kOhm
Product Width :
0.85mm
Resistance :
18kOhm
Resistance Tolerance :
± 0.1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/K?
Product Length :
1.6mm