ERA-3VEB1801V
Mfr.Part #
ERA-3VEB1801V
Description
RES 1.8K OHM 0.1% 1/8W 0603
Power Rating :
100mW
Product Width :
0.85mm
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Product Length :
1.6mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/K?
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W
Resistance (Ohms) :
1.8kOhm
Voltage Rating :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
1.8kOhm