ERA-3VEB1500V
Mfr.Part #
ERA-3VEB1500V
Description
RES 150 OHM 0.1% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Qualification :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
±25ppm/K?
Resistance (Ohms) :
150Ohm
Tolerance :
±0.1%
Product Width :
0.85mm
Package/Case :
Resistance :
150Ω
Power Rating :
0.125W
Voltage Rating :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Technology :
Thin Film
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Length :
1.6mm
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Power (Watts) :
0.1W