ERA-3VEB1201V
Mfr.Part #
ERA-3VEB1201V
Description
RES 1.2K OHM 0.1% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Product Length :
1.6mm
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Power (Watts) :
0.1W
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Package / Case :
Resistance (Ohms) :
1.2kOhm
Resistance :
1.2kOhm
Qualification :
AEC-Q200
Voltage Rating :
75V
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/K?
Tolerance :
±0.1%
Product Width :
0.85mm