ERA-3VEB1070V
Mfr.Part #
ERA-3VEB1070V
Description
RES 107 OHM 0.1% 1/8W 0603
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
0.45 mm
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Resistance :
107 Ohms
Length :
1.6 mm
Voltage Rating :
75 V
Packaging :
Cut Tape
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Width :
0.8 mm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
ERA-3VEB1070V
Panasonic ERA-3VEB1070V
ERA-3V Series, Thin Film, 107 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C