ERA-3VEB1002V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-3VEB1002V
Manufacturer
Panasonic
Description
RES 10K OHM 0.1% 1/8W 0603
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Resistance :
10kOhm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/℃
Qualification :
AEC-Q200
Voltage Rating :
75V
Technology :
Thin Film
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Product Width :
0.85mm
Power (Watts) :
0.1W
Product Length :
1.6mm
Power Rating :
0.125W