ERA-3VEB1001V
Mfr.Part #
ERA-3VEB1001V
Description
RES 1K OHM 0.1% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
RoHS Status :
RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W
Product Width :
0.85mm
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Power Rating :
0.125W
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification :
AEC-Q200
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Package/Case :
Temperature Coefficient :
±200ppm/℃
Voltage Rating :
75V
Resistance :
1kOhm
Product Length :
1.6mm