ERA-3VEB1000V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-3VEB1000V
Manufacturer
Panasonic
Description
RES 100 OHM 0.1% 1/8W 0603
Stock
1
In Stock :
1
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package/Case :
0603
Power (Watts) :
0.1W
Product Width :
0.85mm
Technology :
Thin Film
Qualification :
AEC-Q200
Product Length :
1.6mm
Power Rating :
0.125W
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/℃
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage Rating :
75V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
100Ohm