ERA-3KEB2203V
Mfr.Part #
ERA-3KEB2203V
Description
RES 220K OHM 0.1% 1/8W 0603
Length :
1.6 mm
Qualification :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Failure Rate :
- 55 C
Resistance Tolerance :
± 0.1%
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Active
Product Width :
0.85mm
Height :
0.45 mm
Width :
0.8 mm
SMD/SMT
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Package :
Digi-Reel?
2
Product Length :
1.6mm
Power Rating :
125mW
Voltage Rating :
100V
Resistance :
220 kOhms
Datasheets
ERA-3KEB2203V
Panasonic ERA-3KEB2203V
High Reliability, Sulfur Resistant ERA-3K Series, Thin Film, 220 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C