ERA-3KEB2053V
Mfr.Part #
ERA-3KEB2053V
Description
RES 205K OHM 0.1% 1/8W 0603
Length :
1.6 mm
Power Rating :
100 mW (1/10 W)
Height :
0.45 mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Voltage Rating :
75 V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Width :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance :
205 kOhms
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Supplier Device Package :
Datasheets
ERA-3KEB2053V
Panasonic ERA-3KEB2053V
ERA-3K Series, Thin Film, 205 kOhms, 0.125W, 1/8W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C