ERA-3KEB1803V
Mfr.Part #
ERA-3KEB1803V
Description
RES 180K OHM 0.1% 1/8W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Resistor Type :
High Reliability, Sulfur Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/K?
Voltage Rating :
100V
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.1W
Resistance Tolerance :
± 0.1%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Product Width :
0.85mm
Product Length :
1.6mm
Package / Case :
Resistance :
180kOhm
Qualification :
AEC-Q200
Resistance (Ohms) :
180kOhm
Tolerance :
±0.1%