ERA-3EED9531V
Mfr.Part #
ERA-3EED9531V
Description
RESISTOR METAL FILM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
9.53kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3EED9531V
ERA-3E Series, Thin Film, 9.53kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C