ERA-3EED6810V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ERA-3EED6810V
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 681 OHM 0.5% 1/10W 0603
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Length :
1.6002mm
Tolerance :
±0.5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
ERA-3E
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Width :
787.4μm
Supplier Device Package :
Resistance :
681Ohms
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
ERA-3EED6810V
Panasonic ERA-3EED6810V
ERA-3E Series, Thin Film, 681Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C