ERA-3EED5361V
Mfr.Part #
ERA-3EED5361V
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
5.36kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
ERA-3EED5361V
ERA-3E Series, Thin Film, 5.36kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C