ERA-3EED4991V
Mfr.Part #
ERA-3EED4991V
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Power Rating :
62.5mW
Resistance :
4.99kOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
ERA-3EED4991V
ERA-3E Series, Thin Film, 4.99kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C